Mahjong Oyunları

Mahjong oyunları, 19. yüzyılda ortaya çıktığına inanılan, Çin kültürüne ait bir masa oyunudur. Kategorimizde iki farklı mahjong oyunu stili bulunmaktadır: Piramit şeklinde düzenlenmiş Çin dominoları ve sıralar ve sütunlar halinde düzenlenmiş eşleştirme uygulamaları. Her uygulamada zihninize meydan okur, zekanızı ve düşünme becerilerinizi geliştirirsiniz. 3D görselli uygulamalarda taşları sağa-sola veya yukarı-aşağı sürükleyerek 360 derece inceleme seçeneğiniz bulunmaktadır.

Genellikle Çin kültürünü yansıtan harf ve görsellerin yer aldığı 136 veya 144 adet taştan oluşur. Bu taşlar üst üste dizilir ve piramit şeklindedir. Aynı renk, desen veya şekle sahip iki taşın arka arkaya tıklanması onların kaybolmasını sağlayacaktır. Kaybolan taşlar alttaki taşların ortaya çıkmasına neden olur.

Kategorimizdeki tüm uygulamalarda taşların seçilen konuma geçebilmesi için bir tarafının boş olması gerekmektedir. Taşların dört yanında başka bir taş varsa bu taş seçilemez ve herhangi bir hamle yapma imkanınız olmaz. Bu sayede her uygulamada taşları bir araya getirip ekranı temizlemeye çalışıyorsunuz. Eşleşen karo yoksa “Yeniden Düzenleme” hakkını kullanarak farklı bir düzenleme elde edersiniz. Bazı uygulamalarda parçaları eşleştirerek puan kazanırsınız. Bazı uygulamalar ekranın temizlenmesi için sınırlı bir süre tanır. Bu süre içerisinde ekrandaki tüm taşları temizlemezseniz yanacaksınız ve aynı seviyeden baştan başlamak zorunda kalacaksınız. Mahjong oyunlarını oynarken her seviyeyi süre dolmadan en az hamleyle tamamlayarak stratejik gelişim, düşünme ve hızlı karar verme becerilerinizi daha kolay geliştirebilirsiniz.