Monopoly Oyunu Nasıl Oynanır ?

Monopoly oyunu menü sayfasındaki YEREL OYNA butonuna tıklayarak bilgisayara karşı tek başınıza veya arkadaşlarınızla 2, 3, 4, 5 veya 6 oyuncuyla oynayabilirsiniz. ONLINE MULTIPLAYER butonuna tıklayarak Monopoly oyununu internet üzerinden gerçek kişilere karşı oynayabilirsiniz.


Tahtada 36 farklı kare bulunmaktadır. Bu meydanlarda dünyanın farklı yerlerinden şehirler, taksi durakları, havayolları, otobüs firmaları, borsa payları, kart seçim bölgeleri ve katılımcıların kalkış noktaları yer alıyor. Ekranın sol üst köşesinde katılımcıların jetonları ve her katılımcının kasasında kalan para miktarı, sol alt köşesinde ise zarlar yer alır. Her katılımcının parçasının rengi farklıdır. Katılımcılar başlangıçta oyun parçalarının renklerini seçebilirler.

Sağ üst köşedeki KONUM butonuna tıklayarak piyonunuzun bulunduğu eve gideceksiniz. MUHTEŞEM butonuna tıklayarak panonun tamamını ekrana yerleştirebilirsiniz.


Her katılımcı oyuna 900 $ ile başlar. Zar atışından elde edilen sayıya göre parçanızı saat yönünde hareket ettirin. Tokenınızın düştüğü alanda bir şehir veya şirket varsa değerini ödeyerek satın alırsınız. Aldığınız çerçeve sizin olur. Rakipleriniz meydanınıza geldiğinde kiranızı ödüyorlar. Rakibinizin karesiyle eşleşirseniz kira ödersiniz.

Ne kadar çok kiralarsanız kasanızda o kadar çok para kalır. Yeni koltuk satın aldığınızda, rakiplerinizin yerini aldığınızda veya koltuklarınızı yükselttiğinizde kasanızdaki para miktarı azalır. İkinci turda daha önce satın aldığınız arsaya inerseniz mülkünüzü geliştirebilir ve kira fiyatını artırabilirsiniz.
Kart seçim alanlarına rastlarsanız tahtada ileri veya geri hareket edebilir, rakiplerinizden para alabilir ve para dağıtabilirsiniz. Kasasında parası biten katılımcı oyunu kaybeder ve masadan ayrılır. Rakiplerinizin tüm paralarını tek tek ortadan kaldırarak oyunu kazanarak eğlenceli ve macera dolu anlar yaşayabileceksiniz.


Çevrimiçi Çok Oyunculu seçeneğinin altında GİRİŞ YAPIN, HESAP OLUŞTURUN ve MİSAFİR OLARAK OYNA seçeneklerini göreceksiniz. LOGIN butonuna tıklayarak şifrenizi girerek açık bir masaya katılırsınız. HESAP OLUŞTUR seçeneğinde şifreli bir masa açıp arkadaşlarınızı davet ediyorsunuz. MİSAFİR OYNA seçeneği ile şifresiz bir masaya katılarak oyuna başlıyorsunuz.