Okey Oyunu Nasıl Oynanır ?

Okey Oyunu menü sayfasında 2 adet başlat yani OYNA butonu bulunmaktadır. Yukarıdaki PLAY butonuna tıklayarak hemen oyuna başlıyorsunuz. Kupa resminin bulunduğu OYNAT butonunu seçtiğinizde 11, 21, 31, 41, 51 ve 61 rakamlarını bırakarak klasik okey oynamaya başlarsınız. Açılır versiyonda kalan sayı her kişinin resminin üzerinde görünür. Numarası 0 olan kişi savaşı kaybeder. Oyunun sonunda en çok sayıya sahip olan, yani sayısında en az azalma olan kişi kazanır.

– Ekranda sadece sizin tahtanız ve rakiplerinizin resimleri görünür. Rakipleriniz gerçek insanlar değil, bilgisayar robotlarıdır.

– Masanın ortasında fazladan taşlar ve bir adet MOBİL OKEY taşı bulunmaktadır.

– Merkezden taş alabilmek için masanın ortasında 47 rakamının yazılı olduğu taşa tıklamanız gerekmektedir.

– Tahtanızdaki işinize yaramayan taşı, tahtanızın sağ tarafındaki dikdörtgen alana sürükleyip bırakmanız gerekiyor. Aynı şekilde her oyuncu işe yaramayan parçasını sağındaki alana bırakır.

– Tahtanızdaki taşlarla düz veya sıralı çiftler yapmalısınız. Çiftleri soldan sağa doğru sıralamanız gerekir. Daha sonra taşları 5, 6, 7,8 şeklinde dizmeniz gerekiyor. 8, 7, 6, 5 şeklinde yazarsanız uygulama oluşturduğunuz periyi kabul etmeyecektir.

– Çiftler arasında tek jeton alanı bulunmalıdır.

– BİTİRMEK İÇİN SON TAŞINIZI MASA MERKEZİNDEKİ OKİ TAŞINA YERLEŞTİRMENİZ GEREKİR.

Rakiplerinizden önce çiftlerinizi oluşturarak ve son çipinizi masanın ortasındaki okey oyna çipine yerleştirerek internetsiz okey oyununu tamamlayın.