Batak Oyunu Nasıl Oynanır?

Batak oyunu karşılıklı 4 kişiden oluşmaktadır. Karşılıklı oturan oyuncular takım oluştururken diğer 2 kişi de takım oluşturur. Siz, oyuncu ve ekranın alt kısmındaki diğerleri bilgisayar robotlarısınız.

Masadaki BID metnine tıklayarak kartlarınıza bakın ve ortaklarınıza ve rakiplerinize alabileceğiniz değeri söyleyin. Her oyuncunun adının altında söylediği sayı ve aldığı ellerin sayısı görünür. Batak oyna oyununda, Masaya atabileceğiniz kartlar her elde seçilmiş gibi görünüyor. Kullanmanıza izin verilmeyen kartlar seçilemez. Koz kartları siyah kupalardır, yani maçalardır. Bu kartlar diğer kartlara göre daha fazla değere sahiptir.

Koz Maça ile oyuna başlamak ilk başta mümkün değildir. Birisi yere bir koz atarsa ​​o kozla yeni oyuna başlayabilirsiniz. Takım olarak söylediğiniz sayıdan daha az löve alırsanız; Söylediğiniz sayı -10 ile çarpılır ve puanınız puanınıza kaydedilir. Diyelim ki 7’yi renginiz olarak ilan ettiniz ve 5 kart çektiniz. Takım olarak -70’e düşüyoruz. Eğer söylediğiniz sayıdan fazlasını alırsanız söylediğiniz değer +10 ile çarpılır ve diğer sayılar bu sonuca toplanarak puan tablosuna eklenir. Diyelim ki takım olarak toplam 4 teklif verdiniz ve 8 el kartınız var. Bu 8 elin 4’ünde 40 puan kazanın. Bu değere diğer 4 40’lar eklenir ve 44 sayısı skor tablosuna yazılır. Toplam 500 sayıya ilk ulaşan takım oyunu kazanacak, söylediğiniz sayıyı ve daha fazlasını her elinize alarak ihaleli ve ihalesiz batak oyununu oynayın ve kazanan olarak masadan ayrılın. Puan tablosu ekranın sol alt köşesinde görünür.