Sudoku Oyunu Nasıl Oynanır ?

Sudoku oyunu menü sayfasında KOLAY (kolay), ORTA (normal), HARD (zor) ve EXPERT (uzman) zorluk seviyelerinden birini seçerek oyuna başlayın. Zorluk seviyesi arttıkça kutuları açtığınızda içindeki sayıların sayısı azalır. Bilgisayarlarda ekranın sol tarafında, cep telefonu ve mobil tabletlerde ise ekranın alt kısmında yer alan boş kutulara 1’den 9’a kadar sayıları girin.

Oyun ekranı 9×9 karelerden oluşmaktadır. Bu karelere 1’den 9’a kadar olan sayılar, bir kez kullanılmak şartıyla satır ve sütunun tamamı dikkate alınarak yerleştirilir. 1’den 9’a kadar olan sayılar her satır ve sütunda bir kez kullanılır. Yine 1’den 9’a kadar olan sayılar 3×3’lük karelerde bir kez kullanılıyor.

Numaraların bulunduğu bölümde kalem ve silgi butonları bulunmaktadır. Kalem düğmesini kullanarak olası sayıları küçük kutulara yazın. Yani herhangi bir kutunun içinde olabilecek sayıları karalamak amacıyla yazıyoruz. Hatalı sayıları da silgi butonu ile silebiliyoruz.

Herhangi bir sayıya tıkladığımızda o sayının bulunduğu kutucuklar ekranda koyu renkte belirerek dikkatimizi çekiyor. Her rakamın üzerinde küçük sayılar görünür. Bu rakamlar o sayının ne kadarının daha kullanılacağını gösteriyor. Sudoku oynayın ve zekanızı kolaydan zora kadar her seviyede çalıştırarak dikkat sürenizi geliştirin.