Roket Araba Yarışı Oyunu Nasıl Oynanır?

Roket Araba Yarışı oyunu sırasında sağ ok tuşuyla gaza basın ve sol ok tuşuyla frene basın. Yukarı yön tuşu ile şerit değiştiriyorsunuz. Aynı işlemleri ekrandaki gaz, fren ve yön butonlarına tıklayarak da gerçekleştirebilirsiniz.

İki farklı ırk türü vardır: MİSYON yani bölümlü ve ENDLESS yani sonsuz. Bölümlere ayrılmış seçeneğin her bölümünde farklı bir görev gerçekleştirin. Birinci bölümde 2 traktör çalışmaktadır. Pist üzerinde gaz bidonlarını toplayarak yakıt deposunu doldurabilirsiniz. Altın ve mücevher toplayarak para kazanıyorsunuz. Yakıt deponuzun durumunu ekranın alt kısmından takip edebilirsiniz. Diğer bölümlerde ise belirli bir sürede gidilecek mesafe veya toplanacak altın miktarı gibi görevler veriliyor. Size verilen görevleri ekranın sağ üst köşesinden takip edebilirsiniz.

GARAJ bölümünden yeni arabalar satın alabilir veya mevcut arabanızın motor, süspansiyon, fren ve yakıt deposu özelliklerini yükseltebilirsiniz. Bu nedenle gelişmiş özelliklere sahip araçlarla sonraki seviyelere başlayarak füze yarışı oyununu oynamaya devam edebilirsiniz.