Ateş ve Su Sihirli Tapınak Oyunu Nasıl Oynanır ?

Ateş ve Su Sihirli Tapınak Oyunu bir erkek ve bir kız olmak üzere 2 karakterden oluşur. Oğlan ateş karakterini, kız ise su karakterini canlandırıyor.

Bilgisayarlarda yön tuşları, \”A, S, D, W\”, \”E\” ve boşluk tuşuyla oynanır. Karakterleri hareket ettirin ve yön tuşlarıyla yukarıya zıplayın. E ile kilitlerin konumunu değiştirin. Kontrol edeceğiniz karakteri boşluk tuşu ile değiştirin. Ekranın sol tarafındaki sol ve sağ ok tuşlarına ve sağ taraftaki Atla, Dokun ve Taşı butonlarına tıklayarak aynı işlemleri cep telefonu ve tabletlerde de gerçekleştirebilirsiniz.

Her bölümde ekranın üst kısmında bir çıkış kapısı bulunmaktadır. Kızı ve oğlanı bu çıkış kapısına götürmeniz gerekiyor.

Çıkış kapısına ulaşmanızı engelleyen lav ve yeşil sıvıyla dolu çukurlar var. Suyla dolu çukurlardan sadece kadın karakter geçebiliyor, lavlarla dolu çukurlardan ise sadece erkek karakter geçebiliyor. Her iki karakter de yeşil sıvıyla dolu çukurlarda ölür. Bu kuyulara dikkat ederek büyülü ateş ve su tapınağı oyununu oynayın. Bir kez bile ölürseniz seviyeyi tekrar oynamak zorunda kalacaksınız.

Yukarılara çıktıkça havada asılı kalan elmasları toplamanız gerekiyor. Kız mavi elmasları, oğlan ise kırmızı elmasları toplar. Ateş ve Su Sihirli Tapınak Oyna ve puanları topla.

Platformda ilerledikçe karşınıza yükseklik veya duvar gibi engeller çıkabiliyor. Kız ve oğlan bu engelleri aşar ve birbirlerine yardım ederek ilerlerler. Bunun için bazı düğmeler var. Bu düğmeleri sırayla kontrol ederler. En kısa sürede üstteki çıkış kapısından çıkın ve bir sonraki bölüme geçin.